Önümüzdeki dönem öncesi ön değerlendirme

Lübnan'da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  • Uzun soluklu bize göre oldukça sıkıcı bir pattern i geride bırakmak üzereyiz. Sadece tek kıtaya çalışan soğuklar yer değiştiriyor. Bu tür pattern oluşumları bir nevi piyango gibidir. Uzun dönem yaşanan soğuklar, kötü pattern oluşumları unutturabilir. 2012'nin ikinci yarısı(Ocak 15-Mart) ve geçen senenin ilk 3 ayı(Kasım, Aralık ve Ocak) bu tür patternlerin oluşturduğu hava hava akımlarının atmosferde aynı olışumları sık aralıklarla tekrarlaması buna sebep olmuştur.


    Biz kötü kısmını bitirdik. İyi kısmına 3 gün sonra başlangıç yapıyoruz. İzlanda'nın baskısı, Sibirya'nın güç verdiği Azor engeline takılıp güç kaybedecek. Enlemlerimizde biriken soğuklarında uzun süreli bize inme ihtimali yüksek. Sibirya'nın kuvvetlenip Baltic yakınlarda ab alanlarını oluşturması da Azor 'un kuzey, kuzeydoğu yönünde kutup yükseğine göz kırpması bu patternden sömürmesi gerek. Sadece modeller 3 gün daha mutabık kalsın. Aşağıdaki görüntü tek kıta egemenliğidir. Bu yüzden değerlidir. Ayrıntılar hafta sonu...

  • This threads contains 4 more posts that have been hidden for guests, please register yourself or log-in to continue reading.