Güzel bir yaz mevsimine merhaba...

HAVATURKA ARTIK TESCİLLİ BİR MARKADIR

 • Özellikle karseverlerin bir an önce geçmesini istediği yaz mevsimine merhaba diyoruz. Bahar aylarının ikinci yarısı, başta iç bölgeler olmak üzere tüm yurtta yağışlı ve sıcaklık bakımından fazla bunaltıcı olmadan geçti.


  Kısa ve orta vadede (8-10 gün) bu hava koşullarının devam edeceğinin çok kuvvetli, uzun vade de, bir kaç istisna gün haricinde Haziran ayı içinde gayet iyi sinyallerin olduğunu belirteyim. Pattern her geçen zaman dilimi içerisinde biraz daha ısrarcı hale geliyor. Bu da çok uzun vadede, kafa karıştırmayan verilerin çıkmasına, geçmiş yılların istatistiklerinden daha iyi faydalanmamıza yarıyor. Bu paragrafı da göz kırpmadan atayım :)


  Sonuç itibariyle ;


  Büyük bir ihtimalle Haziran' ı da rahat yiyeceğiz. Geriye kalıyor Temmuz, Ağustos. Zaten Eylül ikinci yarısı mevsimlik tahminler, soğuk Kasım kovalamalar derken zaman geçer. Haziran'ın öngörüsünün lehimize olması, geriye kalan zaman diliminden en fazla 15 gün çalar. Afrika ataklarının doğulu olması, Sibirya'daki kırıntıları Doğu Avrupa'ya rahat gelmesine sebep olur.


  Bu da bir köşede dursun.


  Ayrıntılar ve veri paylaşımları çok yakında.


  Rahat bir yaz mevsimi geçirmeniz dileğiyle.


  tengizman

 • This threads contains 2 more posts that have been hidden for guests, please register yourself or log-in to continue reading.